Assassıns creed 2

Ubisoft‘un meşhur serisi Prince of Persia, artık kendini tekrar etmeye başladığı dönemde, Assassin’s Creed ile tanıştık. Aynı ellerden çıkan yapım, Prince of Persia’dan çok daha özgürlükçü yapısı ve ilginç kurgusuyla büyük beğeni toplamıştı.Oyunda hem geçmişte (Altair), hem de gelecekte (Desmond Miles) iki farklı (Aslında akraba) karakteri yönetiyorduk. Her şey 2012 yılında, Abstergo Enstitüsü’nde yapılan sıra dışı deneyler ile başlıyordu. Pieces of Eden isimli bir artifact’ı elde etmek isteyen enstitü, bu büyük gücün yerini tespit edebilmek için 1191 yılında yaşamış olan Altair karakterinin anılarına ulaşmaya çalışır.

Bunu yapmaları için, Altair’in şimdiki zamanda yaşayan bir akrabasına ihtiyaçları vardır. Genetik hafızasayesinde, Altair’in soyundan gelen birini kullanarak, geçmişteki anılar özel bir bilgisayar yardımıyla gün ışığına kavuşturmak mümkündür. Altair’in aranan akrabası Desmond Miles’dır.

Ezio Geliyor…..

Başlarda Ezio’yu günlük kıyafetleriyle kullanırken, bir takım olaylar neticesinde onun tam bir suikastçı olmasını izliyoruz. Bu süreç, bir yandan da oyuna alışma dönemimizi resmediyor. Zira öncelikle eski hareketleri hatırlarken, birkaç görev sonunda, yeni özellikler ve görevler karşımıza çıkıyor. Bir süre sonra Ezio, durdurulması hayli güç bir karaktere dönüşüyor.

Yine sokaklarda size düşman çeteler olduğu gibi, masum ve sizden yardım bekleyen halk da mevcut. Örneğin ağlayan bir kadının yanına gittiğinizde, sizden kendisini terk edip giden kocasını dövmenizi isteyebiliyor. Sizde gidip ağzını burnunu kırıyorsunuz(!) O da size çok güzel bir karısı olduğunu, şimdi onun yanına gitmek istediğini söylüyor. Böylelikle bir yuvayı dağılmaktan(!) kurtarıyorsunuz.

Rodrigo Borgia

Bu ismi sık sık duyacaksınız oyun içinde bi katagulli ile Ezio’nun babasını tutuklatmış ve idam sehpasına yollamıştır.Oyunda en gıcık olduğum kişi biraz spoiler oldu gibi ama olsun:).Gerek mizacıyla gerek sesiyle adamı sinirlendirmek için üretilmiş bor tipleme zannediyordum.Taa ki vikipedi aramasına yazana kadar adam gerçekmiş ya la …..

Bu kadar yeterli gibi. Oynamayanlar mutlaka oynayıp bu eşsiz hikayenin içinde kaybolmalı.

İyi eğlenceler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir