MAFIA 2

Mafia City Lost Heaven adlı oyunun devamı olan oyun ilk oyundan tam 8 sene sonra 2kczech tarafından piyasaya sürüldü dile kolay tam 8 yıl.

Oyun Empire Bay adlı hayali bir Amerikan şehrinde 1940-50 arasında geçiyor.Vito ailesiyle birlikte daha iyi bir yaşam için İtalya’dan ailesiyle birlikte Empire Bay’e taşınır ve serüven başlar.

Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim kabilinden bir arkadaşı var Vito’nun, adı Joe tam bir alkolik ve kadın hastası.Bir kuyumcu soygunu için Vito ile anlaşırlar.Acemi soyguncular tam işi bitirecekken polis düşer peşlerine ve Vito ne yazık ki ziki tutar.:)Polis Vito’yu enseler.

Hapis yerine dil bildiği için kendisini orduda en ön safta bulur görev yeri vatanı İtalya.

Devamı için çok geç kalmadan oyunu bir an önce oynamaya başlayın 🙂

İlk oyuna bakarak grafik konusunda Mafia 2 gayet başarılı ancak kadın tiplemesine takıldım.Bunlar ne kardeşim kadının suratı resmen adamın şehvetini kaçırır o derece kötü.

İçerik olarak bakacak olursak oyun Gta serisine benzediği için ilk oyunun etkisinden biraz çıkmış gibi ama Mafia 3’e bakarsak bu oyun yunmuş yıkanmış.

Ayrıca ilk oyuna bakarak bir çok yeni özellik gelmiş.Mesela kıyafet değiştirme,araba modifiye etme,arabanın plakasını değiştirme,playboy:)dergisi toplayıp kendinizi tatmin etme yeteneği bile sunmuş 2kczech :).

Bence oyunun tek saçma ve eksik olan kısmı ilk oyun gibi serbest dolaşma hakkı vermemesi.Bu oyunda sadece zamanı hikayeyi oynayarak gecirebiliyoruz bu en önemli eksik benim için.

Ayrıca bence oyunun saçma olan bir tarafı polise rüşvet vermek.Bu polislere hiç maaş vermiyor musunuz adam parayı duyunca 8 kişiyi tarayan Vito’yu affediyorlar bence bu oyuna yakışmayan bi detay.

Bence en iyi yanı radyolar.Aracta dinlediğimiz o klasik müzikler beni bitiriyor hemen sahile arabayı çekip denizi izleyesi geliyor oyunda insanın.Unutmadan similasyon modu harika olmuş arabayı kontrol edemiyoz be kardeşim 🤣

Sonuç olarak Mafia 2 oyuncuları büyük ölçüde tatmin edecektir.Hikaye anlamında ve özellikleriyle siz oyun severlere kaliteli dakikalar yaştacağına eminim.

İyi eğlenceler…..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir